1982 yılında Ankara’da doğdum.

Babamın 1994 yılında Rusya’dan getirdiği Vivaldi – Dört Mevsim albümü ile ilk defa klasik müzikle tanıştım.

İlk, orta ve lise eğitimimi TED Ankara Kolejinde, lisans derecemi Atılım Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladım.

Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Avusturya, Almanya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Fransa ve İtalya’da bulundum.

2011 ve 2012 yıllarında aldığım piyano derslerinden sonra piyano literatürüne olan ilgim artarak devam etti.

Eylül 2017 tarihinde €50.000 ‘luk bir yatırım ile Ankara’nın ilk özel resital salonu olan “The Podium Hall” ‘u açtım. Gerçekleşen 19 etkinlikte 1000’e yakın izleyici ağırladım. İki önemli etkinlikte Gülsin Onay ve Rüya Taner gibi dev isimleri izleyici ile buluşturdum.

Etkinliklerden üç tanesinde yabancı solistler sahne aldı; en unutulmazı dünyaca ünlü efsanevi piyanist Cyprien Katsaris oldu.

Seğmenler parkından sökülerek çalınan İlhan Koman heykeli için bir bağış konseri düzenleyerek tüm geliri heykelin yeniden üretimi için bağışladım, duyarlılığım için bir plaket aldım.

Bu ivme yerli basının ilgisini çekmekle kalmadı, salonum aynı zamanda Unesco’nun web sayfasında da yer aldı.

Bu süreçte yabancı kaynak edinimimi sürdürdüm, piyano pedagojisi ve piyano sanat tarihi üzerine yazılar yazdım. Araştırmalarım sonucu ulaştığım bilgiler ile 27 Mayıs 2017 tarihinde ünlü besteci ve piyanist Carl Czerny’nin ölüm tarihinde yapılan hatayı bulup, Wikipedia nezdinde düzelttim.

Andante dergisi için yaptığım çevirilerin yanı sıra yurtdışından temin ile oluşturduğum kütüphanemde yer alan kaynaklardan derlediğim bilgi ve belgeleri bülten olarak yayımlamaktayım.

Sanatseverlere faydalı olmasını dilerim.

Cihan Barut  | editor@dilettanti.net

Site Footer

Sliding Sidebar

Bülten Üyeliği

Yeni sayılardan haberdar olmak için: Abone Ol
Abone Sayısı: 820
Bugün 0 kişi, toplam 0 defa sayfayı ziyaret etmiştir. Kuruluştan bugüne ziyaretçi sayısı 2940 kişidir.
Yeni sayılardan haberdar olun !
Yeni Sayılardan Haberdar Olun